Sběratel hokejových kartiček: Mám je u nás nejvíce, KHL byla ráj

“Sám nevím, kolik jich mám. Již to přehouplo přes hranici sto tisíc, “směje se Karel Blesák. Jeho sbírka hokejových kartiček je pravděpodobně největší na Slovensku.

Článek vyšel v zářijovém čísle měsíčníku INDEX.
Specializuje se na slovenský a českých hráčů, kanadsko-americkou NHL, ale i Slovenské ligu a soutěže ve Finsku a Švédsku.

Nestačí mu pouze podobiznu hokejistů, shání i jejich autogramy. Kartiček s originálním podpisem hokejisty má více než dvacet tisíc.

Tanec a kartičky
Začalo to docela tradičně. V devadesátých letech zaplavily trafiky balíčky s podobiznami známých, ale i méně známých hokejistů.

Podobně jako mnozí jiní chlapci, i Karol Blesák je začal sbírat, tehdy byl na základní škole. První byla kartička Jaromíra Jágra v dresu Pittsburgh Penguins.

Zatímco většina malých sběratele později svou zálibu zanechala, Karol Blesák se při ní rozhodl zůstat. Dokonce ji pozvedl na nevídaný level.

“Hrát hokej mi rodiče nedovolili, je to fyzicky i finančně náročný sport. Tak jsem se dal na tančení a zůstal jsem u kartičkách. Jejich počet rostl a dnes je z toho obrovská sbírka, “vzpomíná.

Jedna kartička se vejde do zadní kapsy na kalhotách, Blesákova sbírka vyžaduje hodně úložného prostoru. Jak říká, kartičky bez podpisu zabírají jednu místnost.

Nejnovější články

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas v životě každý z nás potřebuje získat obnos peněz. V...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že právě takovým způsobem podnikání funguje. Realita je však úplně jiná,...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou řadu výrobků s takovou rychlostí a efektivitou jako jsme zvyklí, tak...

Další články z rubriky

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou...

Jak ušetřit na lécích aneb jak vydělat na péči o své zdraví

Zdraví by pro nás všechny mělo být neustále na prvním místě. Ze všech stran...