Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?


Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas v životě každý z nás potřebuje získat obnos peněz. V některých situacích je výpůjčka neodkladnou záležitostí, která nám pomůže vyřešit urgentní problémy. V současnosti máme na trhu online úvěr, u kterého poskytovatelé slibují peníze do několika minut. Opravdu peníze získáme tak rychle, nebo je to pouze reklamní tah?

Jak vlastně sjednávání probíhá?

Půjčka online je produkt zejména nebankovních společností, nicméně najdeme i banky, u kterých ji lze sjednat. Její celé vyřízení probíhá přes internet. Právě takový druh sjednávání vede k urychlení procesu – vyřizujete půjčku z domova, a nemusíte se tak obtěžovat s návštěvou pobočky.

Nejdříve si vyberete produkt od vhodné poskytující společnosti nejlépe prostřednictvím některého z internetových srovnávačů. Následně vyplníte formulář na webu finanční instituce. Nahrát musíte dokumenty, které po vás poskytovatel žádá – například občanský průkaz nebo potvrzení o příjmech. Poté dochází k analýze vaší žádosti, kdy společnost posuzuje vaši schopnost úvěr splácet. Nakonec se dozvíte, jestli vám půjčku schválila, či zamítla.

Smlouvu podepíšete na dálku

Možná přemýšlíte, jak dojde k podpisu smlouvy, jestliže není potřeba osobní schůzka s poskytovatelem. Finanční společnosti používají tzv. podpis na dálku, kdy na váš účet přijde symbolická částka s unikátním variabilním symbolem. Ten vám následně poslouží jako kód, který vyplníte do portálu vytvořeného k tomuto účelu. Jakmile je celý proces uzavřený, do pár chvil by vám půjčená částka měla přijít na účet.

Opravdu dostanu peníze obratem?

Celý proces sjednávání možná vypadá jednoduše, ale úplně jednoduchý není. Záleží na mnoha faktorech, které dobu vyřízení od samotné žádosti až po inkasování peněz ovlivňují a případně prodlužují. Jestliže například máte osobní účet u jiné finanční instituce než poskytující společnost, převod peněz bude trvat mnohem déle.

Prodloužit celé vyřízení může také zažádání v „nesprávnou dobu“, například o víkendu nebo ve státní svátek. Naskytnout se také může problém v ověření klienta. V některých situacích se bohužel nevyhneme ani osobní návštěvě pobočky.

Pozor si také musíme dávat na podvodné společnosti, které rychlou půjčku pouze slibují, ale realita je někde jinde. Při správné půjčce online by k předání peněz nemělo dojít v hotovosti a poskytovatel by společné setkání měl požadovat pouze v krajní situaci.

Nejnovější články

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas v životě každý z nás potřebuje získat obnos peněz. V...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že právě takovým způsobem podnikání funguje. Realita je však úplně jiná,...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou řadu výrobků s takovou rychlostí a efektivitou jako jsme zvyklí, tak...

Další články z rubriky

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou...

Jak ušetřit na lécích aneb jak vydělat na péči o své zdraví

Zdraví by pro nás všechny mělo být neustále na prvním místě. Ze všech stran...