4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že právě takovým způsobem podnikání funguje. Realita je však úplně jiná, drtivá většina úspěšných firem hledala cestu na vrchol celé roky. Dobře fungující byznys totiž nespadne jen tak shůry – neobejdete se bez znalostí, správných nástrojů a pečlivě promyšleného plánu. Díky následujícím tipům můžete šanci na úspěch výrazně zvýšit.

1. Naučte se rozumět financím

Dosáhnout slušného obratu není tak složité, skutečný zisk je ovšem úplně jiné číslo. A proto vždy, než spustíte nový projekt, vypracujte podrobný finanční plán a zakomponujte do něj veškeré nutné výdaje. Neznalost ekonomických souvislostí vás může mrzet, a v horším případě rovnou připravit o podnikatelské sny.

2. Začněte podnikatelským plánem

Projekt dotáhnete do konce pouze v případě, že se v něm nebudete náhodně plácat. Bez čeho se neobejdete, je podrobný podnikatelský plán, ve kterém jasně vytyčíte cíle a způsoby, jakými jich dosáhnete v co nejkratším čase.

3. Nabídněte zákazníkům přidanou hodnotu

Společným jmenovatelem úspěšných značek je přidaná hodnota, kterou přináší zákazníkům. Nemusí se přitom jednat „pouze“ o nadprůměrnou kvalitu produktu, ale třeba i o perfektní zákaznický servis. V prvé řadě se proto snažte pochopit jejich potřeby, nákupní chování a preference. S tím vám pomůže vhodně zvolený CRM software.

Pokud CRM systém stále nepoužíváte, dejte šanci oblíbenému českému řešení eWay-CRM. Nabízí intuitivní a snadno modifikovatelné rozhraní postavené na prostředí e-mailového klienta Outlook a široké spektrum funkcí včetně těch, které potřebujete při projektovém řízení.

4. Zůstaňte nohama na zemi

Dnes otevřete podnik a zítra budete vydělávat miliony… Takto to bohužel ve světě byznysu nefunguje. Firma vyžaduje postupný růst, a proto se musíte obrnit trpělivostí a mít realistická očekávání. Jinak vám podnikání rychle přeroste přes hlavu a vytyčených cílů nikdy nedosáhnete.

Nejnovější články

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas v životě každý z nás potřebuje získat obnos peněz. V...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že právě takovým způsobem podnikání funguje. Realita je však úplně jiná,...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou řadu výrobků s takovou rychlostí a efektivitou jako jsme zvyklí, tak...

Další články z rubriky

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou...

Jak ušetřit na lécích aneb jak vydělat na péči o své zdraví

Zdraví by pro nás všechny mělo být neustále na prvním místě. Ze všech stran...