Jak ušetřit na lécích aneb jak vydělat na péči o své zdraví

Zdraví by pro nás všechny mělo být neustále na prvním místě. Ze všech stran se na nás valí potravinové doplňky a zázračné pilulky či nápoje, které vám pomohou vyřešit jakýkoliv problém. Máme pro vás pár rad, jak se udržovat fit bez zbytečného vyhazování peněz.

Udržujte se v kondici

Ve zdravém těle zdravý duch. Sport ve zdravé míře vám přinese řadu benefitů. Pravidelné tělesné cvičení může pomoci snížit krevní tlak a také hladinu nežádoucího cholesterolu, zatímco současně zvyšuje hladinu „zdravého“ HDL cholesterolu. Sport je také skvělou prevencí před zraněními a nemocemi, jelikož posiluje váš organismus, který se stává silnějším a odolnějším.

Pohyb pomáhá snižovat riziko osteoporózy. Cvičení může zvýšit sílu vašich kostí. S postupem vašeho věku pak také může zlepšit podmínky v případě takových chorob, jako je například osteoporóza. Pokuste se najít aktivitu, která vás bude naplňovat a bavit, a uvidíte sami, že se budete hned cítit lépe.

Hitem posledních let je otužování

Mnozí otužování zcela propadli a není divu. Když s otužováním začnete, první příznivé účinky můžete pozorovat zhruba za měsíc. Otužování se vám vyplatí hned z několika důvodů – nejen že posílíte imunitu a zlepší se vaše tělesná zdatnost, ale také upevníte svoji vůli, odbouráte přebytečné tuky v těle, naučíte se lépe pracovat se stresem a zmírní se i případná deprese.

Působením chladu navíc dochází k rozšíření cév, a tím i k lepšímu proudění krve. Pokud jste tedy například po úrazu a trápí vás bolesti, právě otužování pro vás může být pro své analgetické účinky vhodnou doplňkovou léčbou.

Zkuste zařadit do svého života saunu

Saunování je z hlediska zdravotní prevence skvělá záležitost. Pravidelné návštěvy sauny snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění, protože posilují srdce i cévy, podporují obranyschopnost a prokrvují končetiny. Kromě toho je to činnost prospěšná i po psychické stránce – účinně odbourává stres. V období viróz a chřipek představuje saunování skvělou prevenci – podle německé studie snižuje pravděpodobnost onemocnění až o 30 procent.

Saunu si můžete snadno pořídit i do svého domu. Umístěte ji do sklepa, koupelny nebo kamkoliv si budete přát. S domácí saunou si blahodárný relax můžete dopřát, kdykoliv budete vy sami chtít. A pokud by byla koupě sauny nad vaše finanční možnosti, půjčka na účet vám snadno pomůže.

Nejnovější články

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas v životě každý z nás potřebuje získat obnos peněz. V...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že právě takovým způsobem podnikání funguje. Realita je však úplně jiná,...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou řadu výrobků s takovou rychlostí a efektivitou jako jsme zvyklí, tak...

Další články z rubriky

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou...

Jak ušetřit na lécích aneb jak vydělat na péči o své zdraví

Zdraví by pro nás všechny mělo být neustále na prvním místě. Ze všech stran...