Konci roku odměny má v tomto roce pětina zaměstnanců

Finanční benefity nejvíce nabízejí soukromé zahraniční firmy.
Konci roku odměny dostane nebo dostalo v tomto roce 21 procent zaměstnanců. Třináctý plat má tento rok k dispozici necelých 14 procent Slováků a čtrnáctý plat necelých devět procent. Vyplývá to z průzkumu portálu Platy.sk, který patří do portfolia společnosti Profesia. Do průzkumu se prostřednictvím portálu Platy.sk v období od 26. listopadu do 9. prosince tohoto roku zapojilo 1 314 respondentů.

Finanční benefity jsou podle výsledků průzkumu nejrozšířenější u lidí, kteří pracují pro soukromé zahraniční firmy.

Nejvíce v managementu, ve výrobě a finančnictví a účetnictví. Konci roku nefinanční dary či poukázky na nákup dostávají zejména pracovníci v obchodě. “Nejvíce respondentů, kteří uváděli, že od svého zaměstnavatele nedostávají na konci roku nic navíc, pracuje zejména ve školství či zdravotnictví a sociální péče,” uvádí se v tiskové zprávě.

V průzkumu portálu Platy.sk více než 15 procent respondentů uvedlo, že na konci roku finanční odměny v tomto roce dostanou, resp. dostali a jsou téměř stejné jako loni. Žádnou změnu oproti loňsku nezaznamenalo ani dalších 15 procent lidí, kteří uvedli, že finanční odměny dosud neměli a změna tak nenastala ani v tomto roce.

Téměř 19 procent respondentů tvrdí, že finanční odměny se oproti loňsku pohoršili, buď se snížily nebo letos vůbec nebyly. Naopak, pouze necelých pět procent lidí odpovědělo, že finanční odměny byly v tomto roce pozitivněji než v roce 2019.

Podobný vývoj podle Profese vidět i při třináctých a čtrnácti platech. Největší část zaměstnanců změnu nevidí. I zde však platí, že pokud se respondentům tyto benefity v roce 2020 měnily, většinou šlo o negativní změnu. Naopak zvýšení zda zavedení třináctého nebo čtrnáctého platu zažilo letos jen minimum respondentů. V případě třináctého platu šlo pouze o 2,3 procenta a v případě čtrnáctého platu pouze pouze o 1,4 procenta Slováků.

Nejnovější články

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas v životě každý z nás potřebuje získat obnos peněz. V...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že právě takovým způsobem podnikání funguje. Realita je však úplně jiná,...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou řadu výrobků s takovou rychlostí a efektivitou jako jsme zvyklí, tak...

Další články z rubriky

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou...

Jak ušetřit na lécích aneb jak vydělat na péči o své zdraví

Zdraví by pro nás všechny mělo být neustále na prvním místě. Ze všech stran...