Daňové přiznání stále nepodala pětina firem

Povinná lhůta uplynula začátkem listopadu.
. Daňové přiznání za minulý rok stále nepodala pětina firem.

Od povinné lhůty pro podání daňového přiznání za rok 2019, která skončila 2. listopadu tohoto roku, přitom uplynul více než měsíc.

V tiskové zprávě na to upozorňuje poradenská společnost Bisnode, která má k dispozici rozsáhlou databázi finančních výkazů a platebních informací o firmách na Slovensku.

Vzhledem k koronakrízu si mohli podnikatelé a firmy na Slovensku odložit podání daňového přiznání za rok 2019 až do konce října tohoto roku. Jelikož 31. říjen v tomto roce připadl na sobotu, posledním termínem pro podání daňového přiznání za loňský rok byl pondělí 2. listopadu. “Zatímco pár týdnů před koncem lhůty pro předání daňového přiznání z příjmů za rok 2019 si tuto svou povinnost nesplnila téměř polovina podnikatelů, do dnešního dne tak neučinilo až 23 procent společností podnikajících na Slovensku,” tvrdí společnost Bisnode.

Jde celkem o 2 010 akciových společností, což představuje 26,6 procent firem, a 64 090 společností s ručením omezeným, což je 22,7 procenta z celkového počtu eseročiek na Slovensku. “Nejvíce firem je z Prahy (27%), Jihomoravského kraje (25%) a Prahy (23%). Naopak opravdovostí podnikatelé, kteří si svou povinnost splnili, sídlí v Trenčínském a Žilinském kraji (shodně po 15%), “uvedla analytička Bisnode Petra Štěpánová.

Největší poměr společností, které neodevzdali své daňové přiznání do 2. listopadu tohoto roku, pochází z oblasti činnosti trustů, fondů a jiných finančních subjektů (86%), zprostředkování obchodu a velkoobchodního zastoupení s nábytkem a železářským zbožím (65%) a maloobchodu s nábytkem , svítidly a ostatními výrobky pro domácnost (51%).

Nejnovější články

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas v životě každý z nás potřebuje získat obnos peněz. V...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že právě takovým způsobem podnikání funguje. Realita je však úplně jiná,...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou řadu výrobků s takovou rychlostí a efektivitou jako jsme zvyklí, tak...

Další články z rubriky

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou...

Jak ušetřit na lécích aneb jak vydělat na péči o své zdraví

Zdraví by pro nás všechny mělo být neustále na prvním místě. Ze všech stran...