Nejen domácnosti. Levnější plyn budou mít i firmy

Ceny budou pro firmy nižší v průměru o 3,87 procenta.
Levnější zemní plyn budou mít i slovenské firmy. Úřad pro regulaci síťových odvětví totiž od nového roku snižuje ceny za přístup do distribuční sítě a distribuci plynu pro velké průmyslové odběratele, a to v průměru o 3,87 procenta.

“Úřad rozhodl o snížení ceny za distribuci plynu pro průmyslové odběratele, jelikož ty se v minulosti dlouhodobě neměnily, a to navzdory výrazné změně ekonomických parametrů,” řekl předseda Úřadu pro regulaci síťových odvětví Andrej Juris.

Regulátor aktuální vydal cenové rozhodnutí pro společnost SPP – distribuce, jako dominantního provozovatele distribuční sítě.

“Určili jsme mu nové tarify, které bude uplatňovat za přístup do distribuční sítě a distribuci plynu pro tarifní skupiny, do kterých jsou zařazeni průmysloví odběratelé plynu,” informoval mluvčí Úřadu pro regulaci síťových odvětví Radoslav Igaz.

Regulační úřad zároveň potvrdil své předpoklady při domácnostech. V příštím roce budou mít levnější plyn i všechny slovenské domácnosti. Například ty domácnosti, které vytápějí plynem, mohou ročně uspořit až 125 eur.

Domácnosti, které používají plyn na ohřev vody ušetří přibližně 60 eur a ty, které plyn využívají jen na vaření, uspoří přibližně 2 eura za rok.

Nejnovější články

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas v životě každý z nás potřebuje získat obnos peněz. V...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že právě takovým způsobem podnikání funguje. Realita je však úplně jiná,...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou řadu výrobků s takovou rychlostí a efektivitou jako jsme zvyklí, tak...

Další články z rubriky

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou...

Jak ušetřit na lécích aneb jak vydělat na péči o své zdraví

Zdraví by pro nás všechny mělo být neustále na prvním místě. Ze všech stran...