Míra volných pracovních míst v Unii stoupla

Oproti třetímu čtvrtletí míra volných pracovních míst na Slovensku klesla.
Míra volných pracovních míst v eurozóně iv rámci celé Evropské unie ve třetím čtvrtletí letošního roku oproti předešlému čtvrtletí stoupla na 1,7 procenta z úrovně 1,6 procenta, ale snížila se ve srovnání s třetím čtvrtletím loňska, kdy byla 2,2 procenta.

Na Slovensku se míra volných pracovních míst během července až září mezičtvrtletně nezměnila a zůstala na úrovni 0,8 procenta, což byl pokles oproti třetímu čtvrtletí minulého roku, kdy byla jedno procento.

Informoval o tom v úterý statistický úřad Evropské unie Eurostat.

V rámci zemí EU, z nichž byly údaje k dispozici, měly ve třetím čtvrtletí 2020 nejvyšší míru volných pracovních míst Česko (5,3 procenta) a Belgie (3,3 procenta) a nejnižší Řecko (0,5 procenta) a Polsko a Portugalsko (shodně 0,7 procenta).

Meziročně míra volných pracovních míst klesla v 24 zemích EU. Nejvýraznější pokles byl v Německu, a to o jeden procentní bod (pb). Následovaly Česko (pokles o 0,9 pb) a Lotyšsko (pokles o 0,8 pb). V Bulharsku a Francii míra volných pracovních míst meziročně stoupla shodně o 0,1 pb a v Litvě se nezměnila.

Míra volných pracovních míst je definována jako procentuální poměr počtu volných pracovních míst k celkovému počtu obsazených pracovních míst a míst, které chtějí zaměstnavatelé obsadit.

Nejnovější články

Prodej firem – bez starostí díky pomoci zkušených odborných poradců

Prodej firem může být složitým a náročným procesem, především pro nezkušené podnikatele. Proto je v takových případech vhodné využít pomoci odborných poradců, kteří dokážou...

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas v životě každý z nás potřebuje získat obnos peněz. V...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že právě takovým způsobem podnikání funguje. Realita je však úplně jiná,...

Další články z rubriky

Prodej firem – bez starostí díky pomoci zkušených odborných poradců

Prodej firem může být složitým a náročným procesem, především pro nezkušené podnikatele. Proto je...

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou...