Inspektoři odhalili stovky nedostatků při kontrole potravin

Provedených bylo 4 252 úředních kontrol potravin.
V říjnu tohoto roku provedli inspektoři orgánů Státní veterinární a potravinové správy SR 4 252 úředních kontrol potravin rostlinného a živočišného původu.

Z uvedeného počtu bylo 202 kontrol s nedostatkem, celkově bylo zjištěných 872 nedostatků. Překontrolování bylo 1 417 právních subjektů a 2 221 provozů.

nedostatečná hygiena
Nejvíce nedostatků bylo v hygieně budov a provozu, v hygieně technologického zařízení a pracovních pomůcek, v označení a v nevyhovující hygieně.

Vyplývá to ze zprávy z úřední kontroly potravin za měsíc říjen 2020, kterou ve středu zveřejnila Státní veterinární správa.

Pokuty za více než tři tisíce eur
Z celkového počtu kontrol 4 252 bylo nejvíce úředních kontrol v měsíci provedených ve středních prodejnách, a to v počtu 1 203, celkově 28,3 procenta.

Potom následovalo 1051 kontrol v malých prodejnách, což představuje 24,7 procenta a ve výrobě to bylo 779 kontrol, čili 18,3 procenta.

Provedených bylo 67 kontrol mimo běžné pracovní doby, z čehož při 26 kontrolách byly zjištěny nedostatky. Mimo pracovní doby bylo zkontrolováno 40 právních subjektů a 65 provozů, nedostatky byly zjištěny na 26 provozech.

“Za účelem odstranění zjištěných nedostatků a vylepšení práce byly na místě uložena opatření a blokové pokuty v počtu 57 v celkové výši 3 450 eur. Další nedostatky, které byly zjištěny během výkonu úředních kontrol se řešily ve správním řízení uložením opatření a sankcí ve smyslu zákona o potravinách, “ozřejmila Státní veterinární správa.

Ve sledovaném období nabylo právní moci 90 rozhodnutí o pokutě ve správním řízení. Pokuty byly uloženy ve výši 122 950 eur.

Průměrná pokuta v rámci pravomocných rozhodnutí představovala 1 366,11 eura, nejvyšší právoplatná pokuta v tomto měsíci činila 25 000 eur.

Nejnovější články

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas v životě každý z nás potřebuje získat obnos peněz. V...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že právě takovým způsobem podnikání funguje. Realita je však úplně jiná,...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou řadu výrobků s takovou rychlostí a efektivitou jako jsme zvyklí, tak...

Další články z rubriky

Půjčka online do 15 minut – je to opravdu reálné?

Možná již s půjčkou online máte zkušenosti, možná o ní právě teď uvažujete. Občas...

4 podnikatelské tipy, jak vydělávat více peněz navzdory krizi

Pravděpodobně jste četli různé příběhy o pohádkově rychlém zbohatnutí a nabyli jste dojmu, že...

Kde v severních Čechách najít opravdu stabilní zázemí pro zaměstnance z technologické výroby?

Technologická výroba je extrémně důležitou součástí celosvětového trhu. Pokud bychom nebyli schopni produkovat celou...

Jak ušetřit na lécích aneb jak vydělat na péči o své zdraví

Zdraví by pro nás všechny mělo být neustále na prvním místě. Ze všech stran...